VIDEO | Universitatea Craiova a remizat cu liderul din Ungaria

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019, ora 12:09,
craiova-ferencvaros

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu Ferencvaros, liderul din campionatul Ungariei, în cadrul cantonamentului din Turcia.

Ferencvaros a deschis scorul în minutul 2. Lucian Buzan a marcat unicul gol al oltenilor, în minutul 80.

#LIVE: Universitatea Craiova – Ferencvaros. Echipa de start: 1. Popescu – 27. Martic, 4. Popa, 6. Kelic, 3. Briceag – 7. Meza Colli, 20. Fedele, 17. Bic, 31. Zete – 5. Rocha, 34. Baicu. Rezerve: 35. Preduț – 24. Ion, 21. Sîrbu, 29. Buzan, 33. Mihăilă. #JurnalDeCantonament#Antalya2019#LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 25 ianuarie 2019

Echipa de start aleasă de către Devis Mangia: Popescu – Martic, Popa, Kelic, Briceag – Meza Colli, Fedele, Bic, Zete – Rocha, Baicu.

Rezerve: Preduț – Ion, Sîrbu, Buzan, Mihăilă.

Cele două echipe vor mai juca un meci, tot astăzi, de la ora 16. Amicalul va fi transmis în direct pe pagina de Facebook a Universității Craiova.

În acest weekend, lotul Universității Craiova va reveni în țară. Liga 1 se reia la 1 februarie.