VIDEO | Un român a debutat în Championship într-un meci incredibil! Echipa lui a câștigat cu 8-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 15 iulie 2020, ora 09:01,
mihai dobre
mihai dobre

Mihai Dobre a prins primele minute în tricoul celor de la Wigan, în partida în care câștigătoarea Cupei Angliei din 2013 a reușit o victorie categorică.

Mijlocașul român a fost introdus pe teren în minutul 78 și a bifat astfel primul joc pentru Wigan după ce a fost împrumutat de la Bournemouth. În acel moment, echipa sa conducea deja cu 8-0 în meciul împotriva uneia dintre formațiile care speră să evite retrogradarea în acest final de sezon. Dobre a mai jucat în Anglia pentru alte trei cluburi: Bury, Rochdale și Yeovil. Golul partidei l-a reușit Dowell care a închis tabela cu o super execuție, reușind hattrickul.