VIDEO | Un nou pas greșit în era Rednic! Viitorul, făcută K.O. de FC Botoșani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 15 decembrie 2020, ora 23:53,

Viitorul a făcut un nou pas greșit în era Rednic: constănțenii au pierdut meciul cu FC Botoșani.

Moldovenii au câștigat partida de la Ovidiu, scor 2-1.

Keyta, în minutele 36 și 68, a marcat golurile celor de la FC Botoșani, iar Luckassen a redus din diferență în prelungiri.

Oaspeții au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 58, când Ongenda a văzut cartonașul roșu în doar două minute.

În urma acestui rezultat, cele două echipe au făcut rocada în clasament: FC Botoșani a ajuns pe loc de play-off, iar Viitorul a coborât pe locul 7.

• În cele două meciuri disputate în era Rednic, constănțenii au obținut un singur punct, etapa trecută, cu Chindia Târgoviște, scor 1-1.

Citește și EXCLUSIV | Interviu eveniment cu Marius Tudor, consilierul care luptă împotriva discriminării. ”Mie îmi spuneau țigan borât! Reacția lui Webo a fost exagerată!”