VIDEO | Un fost jucător al FCSB o răpune pe Dinamo! ”Câinii”, învinși de UTA în Ștefan cel Mare!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 28 septembrie 2020, ora 22:55,
dinamo uta
dinamo uta

Strategia lui Cosmin Contra nu funcționează, Dinamo a pierdut din nou în Liga 1.

Bucureștenii au fost învinși de UTA Arad în etapa cu numărul 5 din Liga 1, scor 0-1.

”Bătrâna Doamnă” a marcat golul victoriei în minutul 42, prin Ioan Hora, fostul jucător al FCSB, care a marcat în urma unei lovituri de la 11 metri. Puljic a comis un fault asupra lui Ursu în careu.

”Câinii” au avut probleme care îi vor da bătăi de cap lui Cosmin Contra. Elevii lui ”Guriță” și-au creat nu mai puțin de 15 ocazii, dintre care 7 au fost șuturi pe spațiul porții, însă nu au reușit să marcheze!

Cea mai mare ocazie a lui Dinamo a venit în minutul 77, când Iacob a avut o paradă de senzație la șutul lui Fabbrini!

În urma acestui rezultat, Dinamo coboară pe locul 12 în Liga 1, cu 5 puncte, în timp ce UTA urcă pe locul 10 cu 6 puncte, după ce a obținut prima victorie în noul sezon.

?⚪️? Băieții noștri se impun la Dinamo și obțin prima victorie din acest sezon.⚽️ Golul a fost înscris de Hora!#DoarUTA ❤️