VIDEO | Un bărbat complet dezbrăcat a pătruns pe teren în timpul meciului Granada – Manchester United

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 09 aprilie 2021, ora 00:16,
Granada CF v Manchester United – UEFA Europa League Quarter Final: Leg One, Spain – 08 Apr 2021

Un bărbat dezbrăcat a intrat pe terenul de fotbal, joi seară, în timpul meciului Granada – Manchester United, din turul sferturilor de finală ale Ligii Europa.

În minutul 6 al meciului, bărbatul complet dezbrăcat, a traversat terenul de fotbal alergând. Polițiștii l-au escortat în afara suprafeței de joc.

Partida a fost întreruptă circa un minut. Meciul, disputat fără public, s-a încheiat cu victoria grupării engleze cu 2-0.

Înaintea partidei, fanii Granadei și-au întâmpinat jucătorii cu torțe și scandări.