VIDEO | U Craiova – Viitorul 1-1! Oltenii nu pot depăși criza și ajung la cinci meciuri fără victorie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 ianuarie 2021, ora 00:36,
craiova viitorul

Cele două echipe au remizat în Bănie în ultimul meci al zilei din etapa a 18-a a Ligii 1.

Cu acest rezultat, juveții ajung la cinci meciuri fără succes în campionat. Înfrângerea în fața celor de la FCSB a fost urmată de alte 4 rezultate de egalitate pentru alb-albaștri. Cel cu Viitorul a fost doar ultimul din această serie după cele înregistrate cu CFR Cluj, Sepsi și Astra. Dacă meciul s-ar fi terminat la pauză, echipa lui Papură ar fi luat cele trei puncte. Papp a marcat în ultimul minut al primei părți, însă oaspeții au egalat imediat la reluare prin Artean.

Cu acest punct obținut, Craiova rămâne pe poziția a 3-a, dar este acum la șase puncte de liderul FCSB. Egalii lor din această seară, sunt pe poziția a 7-a, la trei puncte de ocupanta ultimului loc al play-off-ului, Academica Clinceni.