VIDEO | U Cluj, victorie la ultima fază şi sărbătoare în vestiar! Şepcile Roşii, pe patru după victoria cu CSM Slatina

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 februarie 2021, ora 21:38,
u cluj slatina

U Cluj a învins CSM Slatina cu 2-1 după un gol înscris la ultima fază a meciului, în minutul 94. Trimis în teren după pauză, Idan Golan a marcat golul de trei puncte pentru Şepcile Roşii.

Toate cele trei goluri ale meciului de pe Cluj Arena au venit după lovituri de la colţul terenului.

Ogbu a deschis scorul în minutul 33. Doar 4 minute a durat bucuria clujenilor, pentru că Slatina a egalat prin Manea, tot în urma unui corner. Golan a mai ratat apoi o ocazie pentru U Cluj, însă la ultima fază a meciului, acesta a reușit să înscrie și a făcut-o tot după un corner.

U Cluj a urcat pe locul al patrulea în clasamentul din Liga 2, iar jucătorii lui Costel Enache au sărbătorit zgomotos în vestiar după victoria dramatică din etapa a 17-a.

Costel Enache a făcut patru schimbări la pauza meciului cu CSM Slatina, iar mutarea s-a dovedit câştigătoare pentru U Cluj.

Ilieş, Ştefănescu, Negrean şi Golan au fost trimişi în teren, iar atacantul israelian a dat lovitura la ultima fază a meciului.

„Cu toţii am vrea să avem o linişte aşa în timpul meciurilor şi pe final de partidă să stăm picior peste picior, dar iată că nu se poate. Rămânem cu punctele, dar profesional sunt puţin supărat fiindcă ştiu că băieţii mei pot mult mai mult” – a declarat Costel Enache la final.

Echipele de start:
U Cluj: Muțiu – Dican, Răuță, Luchin, Taub – Acka, Filip – Pîrvulescu, Ribeiro, Meșter – Ogbu
Slatina: Grecu – Demici, Manea, Preda, Iana – Popescu, Necșulescu – Gheorghe, Rogoveanu, Oprescu – Stoica