VIDEO | Turris, coșmarul Rapidului! Giuleștenii au fost egalați în prelungiri, deși aveau un om în plus

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020, ora 16:40,
rapid turris

Rapid București și Turris Turnu Măgurele au remizat, scor 1-1, la Buftea, în etapa a patra din Liga a 2-a. ‘Alb-vișiniii’ au avut superioritate numerică din minutul 69, dar au primit gol la una dintre ultimele faze ale meciului.

Cătălin Hlistei a deschis scorul pentru Rapid în minutul 50.

Misiunea giuleștenilor părea mai ușoară după eliminarea lui Pârvulescu din minutul 69.

Turris a dat lovitura în minutul 90+3. Ilie Damașcan a reluat cu capul din 6 metri, de lângă Raul Costin.

Rapid: Drăghia – I. Voicu (cpt.), R. Crișan, Bg. Manole, Goge – Sefer (Fica 81′), R. Lazăr, Pănoiu (R. Ilie 68′) – Drăghiceanu (R. Costin 68′), Țîră (Al. Pop 57′), Hlistei (D. Benzar 81′)

Antrenor: Adrian Iencsi

Turris: Duțu – Buleică, Ct. Pîrvulescu, Sălcianu, Fl. Mitrea – Al. Sima (Ad. Niță 56′), Cioinac (Damașcan 81′), Sil. Pană (cpt.), Liv. Mihai (Țegle 72′) – Ad. Voicu, Alb. Voinea (Blănaru 81′)

Antrenor: Erik Lincar

Rapid termină la egalitate cu Turris, însă rămâne pe prima poziție Cronica meciului ?bit.ly/3ceosIz#LegendaContinua

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 19 septembrie 2020

Rapid este fără victorie în fața echipei din Turnu Măgurele. Teleormănenii s-au impus de două ori, alte trei întâlniri încheindu-se la egalitate.

Rapid rămâne pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a, cu 10 puncte. Turris este la mijlocul clasamentului, cu 5 puncte.