VIDEO | Trofeul carierei! Răzvan Lucescu a câştigat Liga Campionilor Asiei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 noiembrie 2019, ora 14:04,
lucescu conferinta

Răzvan Lucescu a dat lovitura cu Al Hilal. Saudiţii au câştigat Liga Campionilor Asiei după 19 ani de aşteptare.

În returul finalei cu Urawa, Al Hilal a început cu avantajul victoriei din tur, scor 1-0. Pe Stadionul Saitama, oaspeţii s-au impus cu 2-0 şi au câştigat finala cu 3-0 scorul general.

După mai multe ocazii ratate de Gomis, Al Hilal a deschis scorul în minutul 74. Salem Al Dawsari a marcat pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Gomis a închis tabela la 2-0 în prelungiri!

Pentru Răzvan Lucescu, Liga Campionilor Asiei este cel mai important trofeu cucerit în carieră.

În decembrie, Al Hilal va participa sub comanda antrenorului român la Campionatul Mondial al Cluburilor, care va avea loc în Qatar, la Doha.