VIDEO | Triplu X! Craiova a uitat să câștige în Liga 1. Remiză cu goluri la Giurgiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 18 ianuarie 2021, ora 22:59,
craiova astra

Astra Giurgiu și Craiova au dat-o la pace!

Oltenii au uitat să câștige în Liga 1. Vicecampioana a remizat cu Astra, scor 1-1.

Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Gazdele au deschis scorul prin Hugo De Sousa, în minutul 16, din pasa lui Budescu.

Portughezul a reușit primul gol pentru formația din Giurgiu.

Oltenii au egalat în minutele de prelungire, prin Cicâldău. Mijlocașul a reușit un super gol și a devenit golgheterul formației din Bănie, cu 7 goluri.

În urma acestui rezultat, Craiova rămâne pe locul 3 în Liga 1, cu 34 de puncte. Alb-albaștrii au ajuns la trei egaluri consecutive în campionat.

De cealaltă parte, Astra a urcat pe locul 12 în clasament, cu 17 puncte.

În următoarea etapă, ”juveții” au duel de foc pe teren propriu cu Viitorul lui Rednic, în timp ce giurgiuvenii se deplasează la Sfântu Gheorghe pentru duelul cu Sepsi.

Vezi și VIDEO | Povestea merge mai departe! Nepotul legendarului Ilie Balaci e noul jucător al Craiovei