VIDEO | Trei puncte de aur! Gaz Metan a câștigat partida cu Poli Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 decembrie 2019, ora 17:28,
gaz metan medias

Gaz Metan Mediaș a câștigat partida cu Poli Iași din deplasare, scor 2-1.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 55, prin reușita lui Adrian Bălan, după o eroare a lui Răzvan Pleșca.

Marius Constantin a egalat în minutul 74, după ce ardelenii au obținut o lovitură de la 11 metri.

Scorul final a fost stabilit tot de Marius Constantin, în urma unei alte lovituri de la 11 metri pe care medieșenii au obținut-o.

În urma acestei victorii, Gaz Metan rămâne pe locul șase în Liga 1, cu 33 de puncte, iar Poli Iași se află în continuare pe poziția a zecea în clasament, cu 22 de puncte.

Echipele de start:

Poli Iași: Târnovanu – R. Onea, Frăsinescu, Diallo, A. Radu – Breeveld, Loshaj – Platini, Passaglia, Popadiuc – A. Cristea

Gaz Metan: Pleșca – M. Pleașcă, Larie, M. Constantin, Velisar – Fofana, Diakota – Dumitru, Olaru, Ely – Sg. Buș

Vezi și VIDEO | Punct nesperat în inferioritate numerică! FC Botoșani ratează o șansă de play-off!