VIDEO | Trei puncte chinuite! Dinamo câștigă la Iași, după un meci ‘încins’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 12 aprilie 2019, ora 22:07,
iasi-dinamo
iasi-dinamo

Dinamo a câștigat meciul din deplasare cu Politehnica Iași, scor 1-0, în etapa a cincea din play-out-ul Ligii 1. Au fost multe durități și întreruperi, iar arbitrul a acordat două cartonașe roșii și opt galbene.

A fost o partidă anostă, cu puține ocazii de gol, și pe fondul unui gazon foarte prost. Dinamo a primit penalty în minutul 51, după faultul lui Cioinac asupra lui Montini.

Dan Nistor a transformat lovitura de la 11 metri.

În minutul 63, Sanoh (Poli Iași) a primit al doilea cartonaș galben. Patru minute mai târziu, echilibrul pe teren a fost restabilit, după ce Reda Jaadi (Dinamo) a primit roșu direct pentru o intrare dură asupra lui Rus.

În urma acestui rezultat, Dinamo a egalat liderul din play-out, Gaz Metan Mediaș. Poli Iași nu a câștigat niciun punct pe teren propriu după încheierea sezonului regulat al Ligii 1.