VIDEO | Thriller în Gruia! Viitorul câștigă în prelungiri cu CFR Cluj! Voduț, GOL ca Hagi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 septembrie 2018, ora 21:06,
cfr
cfr

CFR Cluj a pierdut, duminică, incredibil, pe teren propriu, meciul cu Viitorul, scor 1-2, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii I, în care gazdele au condus până în minutul 86.

Scorul a fost deschis de Țucudean în minutul 55. Pentru oaspeți a punctat Voduț (86) care a reușit să înscrie cu o execuție în stilul lui Gheorghe Hagi, pentru ca în minutele de prelungire, Ianis Hagi (90+1) să aducă toate cele trei puncte în contul Viitorului. Hagi a marcat dintr-un penalty acordat ușor la o intrare a lui Mureșan la Voduț.

Cu această nouă înfrângere a CFR-ului, soarta antrenorului portughez Antonio Conceicao este pecetluită. Tehnicianul campioanei României urmează să fie demis.

CFR Cluj: CFR Cluj: Fernandez, Peteleu (Manea ‘57), Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Males, Ioniţă (Tambe ’46) – Mailat (Costache ’65), Ţucudean, Păun. Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Ţîru, Luchin, De Nooijer – Achim (Voduţ ’67), Băluţă, Vînă – I. Hagi, Drăguş (Houri ’79), Măţan (Ciobanu ‘56). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Males ’45 / I. Hagi ‘87

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Cătălin Popa

Observatori: Liviu Ciubotariu, Viorel Ilinca

gruiagheorghe hagivodut gol ca hagiviitorulvoduttucudeancfrcfr viitorul 1-2fotbalthriller