VIDEO | Terenul de la Mogoșoaia nu le-a priit! FCSB, remiză cu Sepsi. Formația lui Petrea încheie 2020 pe primul loc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 21 decembrie 2020, ora 23:21,
fcsb sepsi
fcsb sepsi

Terenul central din baza sportivă de la Mogoșoaia nu le-a priit roș-albaștrilor!

FCSB a remizat cu Sepsi, scor 1-1, la capătul unui duel extrem de încins, în care s-au comis nu mai puțin de 46 de faulturi.

Iulian Cristea a deschis scorul, în minutul 30, după o centrare perfectă a lui Florinel Coman.

Avantajul roș-albaștrilor nu a durat decât 7 minute. Boubacar Fofana a egalat, în minutul 37, după o acțiune pornită de Florin Ștefan.

• FCSB: A. Vlad – V. Crețu, G. Miron, I. Cristea, Ov. Popescu – Moruțan, Ov. Perianu, Olaru – D. Man, Fl. Coman, Oc. Popescu
    Rezerve: Straton – Panțîru, G. Simion, Briceag, Vînă, Buziuc, C. Dumitru, Oaidă, Ad. Șut
    Antrenor: Toni Petrea
  • Sepsi: Niczuly – Delgiannidis, Bouhenna, Bg. Mitrea, Fl. Ștefan – Csiszer, Fofana, Vașvari, Aganovic – Safranko, M. Ștefănescu
    Rezerve: Jesus Fernandez – Nouvier, Andrezly, Golofca, L. Fulop, Petrila, Purece, Achahbar, Tincu
    Antrenor: Leo Grozavu

În urma acestui rezultat, FCSB încheie anul pe prima poziție, cu 34 de puncte, în timp ce Sepsi se clasează pe locul 4, cu 27 de puncte.