VIDEO | Teja, furios pe fanii Mediașului! „Nu meritam să mă înjure. Am contribuit la construirea echipei”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 31 august 2019, ora 21:31,
teja
teja

Politehnica Iași a pierdut meciul din deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-3, deși a condus cu 2-0. Antrenorul moldovenilor, Mihai Teja, s-a declarat dezamăgit de faptul că a fost înjurat pe toată durata partidei de către fanii echipei pe care a antrenat-o.

Adrian Bălan a deschis scorul pentru Poli Iași în minutul 48.

În minutul 52, oaspeții au primit un penalty, transformat de către Adrian Bălan.

Edi Iordănescu a făcut două schimbări inspirate, Neluț Roșu și Chamed, iar medieșenii au întors scorul.

Marius Constantin a înscris din penalty în minutul 58.

Chamed a egalat în minutul 68, cu o execuție superbă din lovitură liberă.

Sergiu Buș a completat ‘remontada’ pentru echipa din Mediaș, după golul din minutul 73.

Este dezamăgitor! E al doilea meci în care conducem cu 2-0… acum am pierdut în 15 minute. Trebuie să lucrăm la mentalitate. Poate că ne este frică să câștigăm meciurile, ne e frică să fim acolo sus. Din punctul de vedere al jocului, am avut momente bune, în care am dominat. Ușor, ușor, sper să redresăm această problemă.

Vreau să le spun suporterilor de la Gaz Metan, care m-au înjurat pe toată durata jocului, că eu am contribuit la construirea acestei echipe și la ieșirea din faliment și din insolvență. S-a vândut o echipă întreagă în urma jucătorilor pe care eu i-am adus aici și datorită fotbalului pe care-l practicam. Gaz Metan a luat o sumă foarte mare de bani, ca să bage bani din nou, să ia jucători cu salarii foarte mari. Nu cred că meritam să mă înjure de toată familia și așa mai departe. Îmi pare rău că așa sunt oamenii. Am lăsat o echipă bună la Gaz Metan Mediaș„, a spus Mihai Teja la conferința de presă.

Mihai Teja (40 de ani) a fost antrenor la Mediaș în 2018.

Gaz Metan Mediaș a urcat pe primul loc în clasamentul Ligii 1. Poli Iași a suferit prima înfrângere din acest sezon de campionat.