VIDEO | Tătărușanu a debutat la Lyon! Cum s-a descurcat portarul român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 18 decembrie 2019, ora 21:54,
ciprian-Tătărușanu

Portarul Ciprian Tătăruşanu a debutat pentru Olympique Lyon în meciul cu Toulouse din Cupa Ligii Franței. Lyon a câștigat cu 4-1 și s-a calificat în sferturile de finală ale competiției.

Tătărușanu (33 de ani) s-a transferat în vară de la Nantes, dar nu a prins niciun minut până în această seară.

Internaționalul român e hotărât să plece de la Lyon, în condițiile în care nu are nicio șansă în fața căpitanului echipei, portarul portughez Anthony Lopes.

Bertrand Traore (2′, 57′), Jean Lucas (17′) şi Terrier (90+1′) au înscris pentru Lyon.

Tătărușanu a avut o seară oarecum liniștită, fiind învins doar de către Kouadio Kone în minutul 47, care a şutat la colţul lung din afara careului.

Ciprian Tătărușanu, cotat la 2,5 milioane de euro, mai are contract cu Olympique Lyon până în vara anului 2022.