VIDEO | Tănase, moment de sinceritate maximă: ”Nu mă așteptam să terminăm anul așa!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 decembrie 2019, ora 23:00,
florin tanase nou

FCSB a câștigat derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 2-0, și încheie anul pe podiumul Ligii 1.

Dennis Man, minutul 41, și Florinel Coman, minutul 45, au marcat pentru bucureșteni.

Florin Tănase s-a jucat cu ocaziile pe Arena Națională: căpitanul FCSB-ului a ratat o lovitură de la 11 metri în al treilea minut al prelungirilor din prima repriză și a fost foarte aproape să marcheze al treilea gol al roș-albaștrilor în repriza secundă.

După meci, Tănase a avut un moment de sinceritate maximă și a dezvăluit că nu se aștepta ca FCSB să încheie anul pe podium.

În acest sezon, vicecampioana a fost pe ultima poziție în clasamentul Ligii 1, însă căpitanul FCSB a anunțat că formația din Capitală este cu ochii pe titlu în acest moment.

”Au trecut acele ocazii. Ne bucură faptul că ne-am apropiat acolo sus și suntem pe podium. Am avut un culoar foarte bun, ajunsesem pe centrul porții, dar nu mia reproșat nimeni nimic. Nu mă așteptam să terminăm anul atât de bine.

Ne gândeam să prindem play-off-ul. Așa am reușit să legăm victorii. Urmează o pauză și sper să ne încărcăm bateriile. Nu mă aștept la o prezență constantă la echipa națională. Totul depinde de cum voi juca.

Este cel mai bun final de sezon. Păcat că se întrerupe. Sperăm să ne luptăm la titlu. Nu se știe cine se luptă la titlu” a declarat Florin Tănase.

florin tanase fcsb

Vezi și VIDEO | ”Blestemul” cu FCSB continuă pentru Craiova! Roș-albaștrii încheie anul pe podium