VIDEO | Surprizele continuă în Liga 1! Viitorul lui Rednic, răpusă de Voluntari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 februarie 2021, ora 20:32,
fc voluntari

FC Voluntari dă lovitura la Ovidiu și se impune la limită cu FC Viitorul, scor, 0-1 meci contând din cadrul etapei a 22-a Ligii 1.

Oaspeții au început tare partida de la Ovidiu, elevii pregătiți de Bogdan Andone au deschis scorul în minutul 5 prin spaniolul Jefte.

Elevii pregătiți de Mircea Rednic au avut ocazia să restabilească egalitatea prin Alexandru Mățan în minutul 60 dar portarul ilfovenilor Rîmniceanu s-a aflat la post.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat pe locul 14 cu 20 de puncte în timp ce FC Viitorul rămâne pe poziția a 10-a cu 25 de puncte strânse în 22 de partide disputate din actualul sezon.

FC Viitorul: Căbuz – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Gaztanaga, Ciobanu – Ganea, Sabala, Măţan

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Satli, Achim, Armaş – Ivanov, Droppa, Ilie – Gheorghe, Remacle, Sanchez