VIDEO | Surpriză la Sfântu Gheorghe! Sepsi, învinsă de Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 19:59,
sepsi hermannstadt

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu scorul de 1-3 meciul cu Hermannstadt, deși a condus pe tabelă. Pentru echipa lui Vasile Miriuță este o adevărată gură de oxigen în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Sepsi a deschis scorul în minutul 42, după o reușită de excepție a lui Tandia (VIDEO).

Totul părea bine pentru covăsneni, însă problemele au început după pauză.

Chiar în primul minut al reprizei secunde, sibienii au reușit egalarea. Au avut lovitura de începere, iar faza a fost finalizată de Dumitriu cu un șut din afara careului care l-a surprins pe portarul Niczuly (VIDEO).

Tot goalkeeperul echipei lui Neagoe a fost principalul vinovat și la golul al al doilea al celor de la Hermannstadt.

A încercat să-l dribleze în careu pe Tsoumou și a pierdut mingea, iar atacantul oaspeților a marcat în poarta goală.(VIDEO)

În minutul 69, Dumitriu a fost faultat în careu, iar Dâlbea a marcat golul al treilea al Sibiului, din penalty. (VIDEO)

Hermannstadt trece pe locul 11 cu 14 puncte, iar Dinamo este, în acest moment, pe loc direct retrgradabil, cel puțin până la meciul de luni, cu FC Voluntari!