VIDEO | Super execuția anulată de VAR! Golul minunat interzis unui uruguayan în Serie A

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 februarie 2020, ora 09:54,
ramirez sampdoria

Napoli a învins-o pe Sampdoria cu 4-2 în ultimul meci al etapei a 22-a din Serie A. Oaspeții au câștigat cu două goluri marcate în ultimul sfert de oră după ca gazdele egalaseră de la 0-2.

Sampdoria încearcă să evite retrogradarea în unul dintre cele mai dificile sezoane din ultimii ani pentru genovezi. Trupa lui Claudoi Ranieri și-a făcut iluzii pentru un succes în fața unui Napoli extrem de dezamăgitor în ultima perioadă. Și chiar dacă au început prost meciul, gazdele au fost aproape să obțină măcar un punct din acest duel. Condusă cu 2-0 după un sfert de oră, Sampdoria a revenit pe tabelă, iar în startul reprizei secunde avea să egaleze printr-un gol al lui Ramirez care a aruncat tribunele în aer.

Uruguayanul a înscris din foarfecă, însă bucuria a fost de scurtă durată pentru alb-albaștrii. După consultarea VAR, centralul a anulat reușita în urma unui henț în faza premergătoare. Chiar dacă ulterior Gabbiadini a făcut 2-2, oaspeții au avut câștig de cauză în final cu golurile lui Demme și Mertens.