VIDEO | Șumudică, din nou lăudat în Turcia! Echipa sa a pus piedică unei candidate la titlu. Momentul care a devenit viral

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 martie 2020, ora 20:45,
gaziantep trabzon

Gaziantep a remizat în compania celor de la Trabzonspor în etapa a 25-a a Superligii turce într-o partidă în care Toșca și Maxim au fost titulari.

Echipa pregătită de antrenorul român a fost condusă cu 1-0 la pauză după golul înscris pentru oaspeți de Ekuban. Gaziantep a egalat prin Kayode în minutul 53 și a obținut un punct care îi consolidează poziția în prima jumătate a clasamentului.

Nou-promovata este pe poziția a noua cu 32 de puncte, în timp ce adversara ei din această rundă se menține pe locul 2 al ierarhiei la 3 lungimi în spatele liderului Istanbul BB. Toșca a fost integralist, în timp ce Maxim a fost scos de Șumudică în minutul 85 al disputei de sâmbătă după amiază.

Tehnicianul român a urmărit jocul din tribune, fiind suspendat pentru această întâlnire. În centrul atenției a fost însă mijlocașul celor de la Trabzonspor, Badou N’Diaye care a fost surprins la un moment dat într-o ipostază inedită. Mijlocașul a primit un bilețel cu indicații de pe margine, iar senegalezul a ales să ascundă în gură hârtiuța prețioasă.

Gică Popescu, la prima apariție într-un studio de televiziune în 2020. ”Realitatea Sportivă” cu Claudiu Giurgea, duminică, 8 martie, de la ora 18:30, doar la Realitatea Plus.