VIDEO | Șumudică a suferit o cădere de calciu! „Este un stres teribil”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 octombrie 2018, ora 00:13,
sumudica
sumudica

Marius Şumudică, antrenorul echipei Al Shabab, a suferit o cădere de calciu în timpul meciului cu Al Qadisiya, în campionatul Arabiei Saudite. Șumudică susține că este supus unui stres continuu.

Al Shabab a învins Al Qadisiya cu 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90+6, și se află pe locul 7 în clasament.

Fundașul Valerică Găman a fost integralist la Al Shabab.

Oaspeţii au contestat ultima reuşită, iar arbitrul a decis să apeleze la tehnologia video (VAR). De teamă că golul echipei sale va fi anulat, Şumudică s-a dus lângă centralul scoțian, care consulta imaginile. În cele din urmă, golul a fost validat.

Sunt consumat. E un stres teribil, aţi văzut şi dumneavoastră, am fost la un pas să ne anuleze un gol. Nu înţeleg rostul VAR-ului, acesta opreşte meciul 3-4 minute. Ce se va întâmpla când se întoarce decizia după ce marchează echipa cealaltă? Ce se întâmplă atunci, pentru că nu se întrerupe meciul imediat? Referitor la starea mea de sănătate, am avut o cădere de calciu. Am ţinut o dietă în ultimul timp, am slăbit 9 kilograme. Pe fondul acela de stres, mi-a scăzut glicemia şi am avut o cădere de calciu. Am muncit foarte mult săptămâna asta, am jucat fără 5 titulari. Nu e uşor„, a spus Șumudică la DigiSport.

Al Shabab a întrerupt o serie de patru meciuri fără victorie în campionat.