VIDEO | Șumudică a câștigat duelul cu Isăilă! Găman a înscris, Budescu a făcut spectacol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 decembrie 2018, ora 16:36,
Sumudica
Sumudica

Al Shabab, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a câștigat meciul din deplasare cu Al-Hazem, formație pregătită de către Daniel Isăilă, scor 3-1, în etapa a 15-a din campionatul Arabiei Saudite.

Al Shabab este echipa momentului, cu patru victorii în ultimele cinci meciuri.

Atacantul brazilian Arthur a deschis scorul pentru Al Shabab în minutul 7.

În minutul 22, fundașul Valerică Găman a înscris cu capul, în urma unui corner executat de către Constantin Budescu.

Echipa lui Isăilă a redus din handicap în minutul 27, prin brazilianul Alemao, după o lovitură liberă.

În minutul 71, brazilianul Somalia a risipit emoțiile pentru echipa lui Șumudică, stabilind scorul final.

Deși nu a înscris în această rundă, Budescu și-a atras aplauzele spectatorilor prin calitățile tehnice.

Al Shabab are 4 victorii și un egal în ultimele 5 etape și ocupă locul 3 în clasament, la 6 puncte de liderul Al-Hilal.

Presa din Arabia Saudită îl remarcă pe Marius Șumudică, spunând că românul face performanță cu un buget mic de transferuri și unul dintre cele mai mici salarii din campionat.

De cealaltă parte, echipa lui Daniel Isăilă este pe loc retrogradabil, cu o singură victorie în ultimele cinci meciuri.

victorievalerică gămangamanarabia sauditabudescual shababconstantin budescusumudicaisailadaniel isaila