VIDEO | Ștefan Radu, învins de Cristiano Ronaldo! Portughezul a fost din nou decisiv

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 27 ianuarie 2019, ora 23:47,
Juve Lazio
Juve Lazio

Juventus a revenit formidabil în derby-ul cu Lazio și s-a impus la Roma cu 2-1.

Cu Ștefan Radu pe teren tot meciul, Lazio a jucat mai bine timp de o oră și a deschis scorul după autogolul lui Emre Can.

Fără vreun corner până în acel moment, campioana Italiei s-a trezit imediat și a egalat prin Cancelo, în minutul 74.

Juventus a luat însă chiar toate punctele cu Lazio: Ronaldo a fost din nou decisiv și a marcat golul victoriei din penalty, în minutul 88.

Starul portughez a ajuns la 15 goluri în 21 de apariții în Serie A, iar Juve se poate gândi doar la dubla cu Atletico Madrid, din Liga Campionilor: avansul față de rivala Napoli e de 11 puncte.