VIDEO | Ștefan Radu a câștigat duelul românilor din Serie A! Lazio se impune fără emoții pe terenul Parmei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 11 ianuarie 2021, ora 01:45,
lazio parma
lazio parma

Fundașul român a fost titular la Lazio, care a câștigat duelul din etapa a 17-a a campionatului italian, scor 2-0.

La gazde, Valentin Mihăilă a jucat în ultimul sfert de oră al disputei, bifând al treilea meci în acest an în triocul echipei la care a ajuns în toamna anului trecut. Partida s-a decis în repriza secundă, atunci trupa din capitala Italiei a marcat ambele goluri ale întâlnirii.

Luis Alberto și Caicedo au înscris pentru formația lui Simone Inzaghi care a reușit al doilea succes consecutiv în campionat. Lazio se menține pe poziția a opta în Serie A și este acum la cinci puncte de un loc de Liga Campionilor, în timp ce Parma este penultima în clasament cu cinci eșecuri la rând în ultimele cinci etape.