VIDEO | Steaua s-a impus în derby-ul cu Dinamo! ”Victorie fără emoții”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 octombrie 2020, ora 17:28,
steaua csa
steaua csa

CSA Steaua București a câștigat derby-ul cu Dinamo 2.

Formația lui Daniel Oprița s-a impus cu 3-1 în Ștefan cel Mare.

În prima repriză, Wallace da Silva a reușit o ”dublă” pentru ”militari”, în minutele 11 respectiv 32. tot în primele 45 de minute, Dragoș Nicolae a marcat al treilea gol al roș-albaștrilor, în minutul 42.

În repriza secundă, Giani Crețu a marcat unicul gol al dinamoviștilor, în minutul 86.

FOTBAL ⚽️Victorie fără emoții pentru ❤? băieții noștri, care se impun cu 3 – 1 în fața celor de la Dinamo 2. ?

Publicată de CSA Steaua București pe Vineri, 2 octombrie 2020

Echipele de start:

• Dinamo 2: 1. Eşanu – 43. Oltay, 3. Ţone, 5. Bejan, 77. Mitran – 20. Bordoşanu, 10. Creţu, 8. Stan, 15. Lazăr – 7. Şerban, 18. Spînu
  • CSA Steaua: 12. Bălbărău – 55. Wallace, 5. Bactăr, 18. Călinţaru, 13. Ilie – 15. Bărbulescu, 10. Enceanu – 7. Răsdan, 47. Nicolae, 90. Zaharia – 11. Antohi

În urma acestui rezultat, CSA Steaua rămâne lider în Liga a 3-a, cu 12 puncte, în timp ce Dinamo ocupă în continuare locul 6, cu trei puncte.

Vezi și VIDEO | Haos la metrou! Ultrașii Stelei, bătuți de jandarmi. Călătorii, speriați de moarte!