VIDEO | Steaua Bucureşti, victorie spectaculoasă în amicalul cu ,,U” Cluj! Cât s-a terminat partida

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 28 ianuarie 2021, ora 19:19,
STEAUA
STEAUA

Într-un meci amical, disputat în complexul din Ghencea, Steaua Bucureşti a făcut scor cu cei de la Universitatea Cluj.

,,Militarii” s-au impus cu scorul de 4-1 la finalul celor 90 de minute, reuşind astfel un rezultat incredibil cu o echipă foarte bună a Ligii a 2-a.

Golurile partidei au fost marcate de Niţu în minutul 6, Dragoş Niculae în minutul 23 şi Chipirliu în minutele 50 şi 55 pentru Steaua, în timp ce pentru ardeleni a înscris Alxandru Pop în minutul 32.

Echipele de start:

• Steaua: Horia Iancu, Walace Alves Da Silva, Sergiu Bactăr, Antonio Vlad, Adrian Ilie, Mădălin Mihăescu, Liviu Băjenaru, Dragoş Huiban, Dragoş Nicolae, Vlad Niţu, Cezar Mihalache
  • U Cluj: Muţiu – Luchin, Răuţă, Telcean, Chacan, Acka, Negrean, Taub, Meşter, Pop, Pârvulescu

În această perioadă, Daniel Opriţa, antrenorul Stelei, caută să-şi contureze lotul cu care va ataca promovarea în meciurile rămase din Liga 3.

În acest moment, Steaua Bucureşti se află pe primul loc în Liga a 3-a, Seria a 4-a, unde se luptă pentru promovare cu FCSB II. Elevii lui Opriţa au 26 de puncte în clasament, în timp ce jucătorii din Berceni au 24, după 10 etape disputate.

Citeşte şi VIDEO | Dennis Man a ajuns la Parma! Atacantul, însoţit de tatăl său şi Giovanni Becali