VIDEO | Steaua a revenit pe primul loc în Liga a 3-a! Cât s-a terminat meciul cu Progresul Spartac

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 martie 2021, ora 19:39,
Steaua Bucuresti

Steaua Bucureşti a revenit pe primul loc în Liga a 3-a, după ce astăzi a învins-o în deplasare pe Progresul Spartac, ocupanta locului trei.

,,Militarii” s-au impus fără probleme în etapa a 12-a din Seria a 4-a, din al treilea eşalon fotbalistic, scor 2-0.

Golurile partidei au fost maracte de către Mădălin Mihăescu, în minutul 25, respectiv Dragoș Huiban, în minutul 57.

Cum a arătat primul 11 al elevilor lui Daniel Opriţa în acest meci

Mușat, Călințaru, Walace, Beța, Ilie – Mihăescu, Enceanu – Răsdan, Pacionel, Huiban – Chipirliu.

După victoria cu Progresul Spartac, Steaua a revenit pe primul loc în Seria a 4-a a Ligii a 3-a şi a depăşit-o pe FCSB II, care a făcut instrucţie ieri cu Concordia Chiajna II, scor 6-0.

În acest moment, Steaua are 30 de puncte acumulate în clasament, în timp ce FCSB II are 28 de puncte, în urma celor 12 jocuri disputate.

Citeşte şi Marius Lăcătuş, încrezător că Steaua va promova în Liga a 2-a: ,,Au şanse să termine pe primul loc”