VIDEO | Steaua a învins la scor de maidan, în amical

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 20 februarie 2021, ora 20:40,
steaua
steaua

Steaua a obținut o victorie la scor în faţa unei formații pe care nu a învins-o în campionat.

Jucătorii pregătiți de Daniel Oprița au câştigat cu 8-1 în faţa Metalului Buzău, formație în compania căreia a remizat, scor 2-2, în campionat.

Roș-albaștrii au deschis scorul încă din minutul 3. La pauză, echipa din Ghencea conducea cu 4-0. Golurile au fost marcate de Chipirliu (3, 8), Nsiah (15), Wallace (30), Pacionel (64, 79), Răsdan (65) şi Dragoş Nicolae (80), respectiv Andrei Pavel (58).

Echipa de start a Stelei: 1. Ştefan Muşat, 55. Walace Alves da Silva, 4. Dean Beţa, 18. George Călinţaru, 13. Adrian Ilie, 8. Valentin Bărbulescu, 30. Liviu Băjenaru, 11. Dragoş Huiban, 9. Emilian Pacionel, 77. Remus Chipirliu, 17. Philippe Nsiah

Buzoienii sunt pe locul 4 în serie, la 10 puncte în spatele liderului Steaua.

8-2csa steauarealitateaamicalbuzau