VIDEO | STEAUA a câștigat FĂRĂ EMOȚII derby-ul cu DINAMO! Jucătorii și fanii au sărbătorit ÎMPREUNĂ la final

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 14 noiembrie 2018, ora 22:11,
Steaua Dinamo

Cu gândul la Liga Campionilor, Dinamo a pierdut clar duelul cu rivala CSA Steaua din Liga Națională, scor 30-35.

Roș-albaștrii au fost mult mai motivați, iar la pauză scorul era 15-12 pentru Steaua. Gazdele au avut și 8 goluri avantaj, însă steliștii s-au relaxat pe final, iar diferența după 60 de minute a fost de 5 goluri.

Gabriel Florea (10 goluri), Ionuţ Georgescu (8), Nemanja Grbovic (7), Javier Humet (6), Krsto Milosevic (2) și Octavian Bizău (2) au înscris pentru Steaua, în timp ce Nicuşor Negru (5 goluri), Amine Bannour (5), Kamel Alouini (5), Răzvan Gavriloaia (4), Vitali Komogorov (4), Andras Szasz (3), Florin Acatrinei (2), Dan Savenco (1) și Muhamed Zulfic 1 au marcat golurile dinamoviștilor.

La final, suporterii și jucătorii Stelei au sărbătorit victoria pe parchetul sălii din Chiajna.

✌️În fața unui public entuziast, steliștii se impun în derby în fața rivalilor de la Dinamo, scor final 35-30! Pentru echipa noastră au evoluat: Tudor Stănescu, Mihai Merlă, Mohsen Babasafari, Gabriel Florea (9), Ionuț Georgescu (9), Nemanja Grbovic (7), Javier Humet (6), Octavian Bizău (2), Krsto Milosevic (2), Marius Stavrositu, Răzvan Răpciugă, Martin Johannson, Mihai Becheru, Sabin Constantina, Marin Vegar, Nikola Kedzo.Felicitări echipei și staffului și, de asemenea, publicului! ???