VIDEO | Start perfect în pregătiri. Ianis Hagi, dublă în poarta lui Tătăruşanu!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 iulie 2020, ora 23:38,
hagi bucurie

Ianis Hagi a început perfect presezonul cu Glasgow Rangers! Mijlocaşul român l-a învins de două ori pe Tătăruşanu în amicalul dintre Olympique Lyon şi echipa lui Steven Gerrard.

Ianis a marcat primul gol al meciului în minutul 20, după o lovitură de colţ a oaspeţilor.

Cinci minute mai târziu, mijlocaşul român a lovit din nou, cu un şut deviat din interiorul careului. Prima repriză s-a încheiat cu 2-0 pentru Rangers pe tabela de marcaj.

Românul a fost înlocuit la pauză, iar scoţienii au reuşit să păstreze rezultatul până la final deşi au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 40.

S-a terminat 2-0 pentru Glasgow Rangers, care a obţinut prima victorie din perioada de pregătire în cadrul turneului de la Lyon, Veolia Cup.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | A fost golul etapei în Rusia! Un român a uimit o țară întreagă