VIDEO | Start lansat pentru Rapid! Giuleștenii, victorie la debut în noul sezon din Liga a 2-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 august 2020, ora 15:03,
sefer
sefer

Rapid a început cu dreptul noul sezon din Liga a 2-a!

Giuleștenii au câștigat cu 3-1 deplasarea de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, iar Adrian Iencsi a debutat cu victorie pe banca clubului alb-vișiniu.

În prima repriză, Antonio Sefer, ”perla” Rapidului, a făcut un meci mare. Tânărul fotbalist a marcat primul gol al giuleștenilor din acest sezon în minutul 8.

'7 ⏲ GOOOL RAPID ??️⚽️ Toni Sefer înscrie primul gol al sezonului, cu un șut puternic din marginea careului#ViitorulRapid 0:1

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 30 august 2020

În repriza secundă, gazdele au egalat prin Paraschiv, care a marcat în urma unei lovituri de la 11 metri.

Egalitatea nu a durat decât 6 minute. În minutul 64, Hlistei a marcat pentru 2-1, după ce Sefer a obținut o lovitură de la 11 metri.

'65 ⏲ GOOOL RAPID️⚽️ Cătălin Hlistei transformă un penalty obținut de Sefer și readuce Rapid în avantaj#ViitorulRapid 1:2

Rezultatul final a fost stabilit de Daniel Benzar, în minutul 90+5.