VIDEO | Start lansat pentru cetățeni! City câștigă în fața lupilor la debutul în acest sezon de Premier League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 septembrie 2020, ora 09:22,
sterling city

Vicecampioana Angliei s-a impus în ultimul meci al etapei a doua pe terenul celor de la Wolverhampton.

Oaspeții au dominat prima repriză și și-au „procurat” un avantaj de două goluri la pauză grație reușitelor lui De Bruyne și Foden. Într-o etapă în care rivala United a pierdut surprinzător în fața celor de la Crystal Palace, trupa lui Guardiola a reușit să obțină cele trei puncte în fața echipei care sezonul trecut reușea să o bată în ambele meciuri de campionat.

S-a terminat 3-1 pentru City după ce și Jesus a punctat în prelungiri, iar pentru Sterling & Co urmează primul meci tare al sezonului. Sâmbătă, o vor întâlni pe Etihad Stadium pe Leicester.