VIDEO | Standard Liege a pierdut derby-ul cu Anderlecht! Zi slabă pentru Răzvan Marin

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 mai 2019, ora 18:45,
standard-anderlecht

Standard Liege, cu Răzvan Marin integralist, a pierdut meciul din deplasare cu Anderlecht Bruxelles, scor 1-2. După eșecul din derby, Standard riscă să rateze calificarea în Europa League.

Misiunea lui Anderlecht s-a complicat în minutul 11, când Bornauw a fost eliminat.

Cu toate acestea, gazdele au deschis scorul în minutul 37, prin Verschaeren.

Carcela-Gonzalez a egalat în minutul 50. Santini a adus victoria pentru Anderlecht.

Cele mai importante faze ale partidei pot fi urmărite AICI.

Standard Liege are trei înfrângeri consecutive în play-off și ocupă locul 4 în clasament, poziție care asigură prezența într-un alt play-off pentru ultimul loc de Europa League.

În vară, Răzvan Marin (22 de ani) va pleca de la Standard Liege la Ajax Amsterdam. 12,5 milioane de euro au plătit olandezii pentru mijlocaș.