VIDEO | Stanciu, o nouă pasă de gol pentru Al Ahli! Meci dramatic pentru echipa internaționalului român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 martie 2019, ora 17:35,
stanciu al ahli 3

Nicolae Stanciu, 25 de ani, a fost titular pentru Al Ahli în meciul contra celor de la Al Qadisiyah. Echipa fostului jucător de la Sparta Praga s-a impus cu 2-1, iar internaționalul român a oferit o pasă de gol.

Al Ahli a fost condusă în deplasarea de la Al Qadisiyah până în minutul 37. Stanciu a oferit pasa de gol pentru reușita de 1-1 a lui Aderlan. Formația mijlocașului român a obținut cele 3 puncte în minutul 90+4, după golul marcat de Al Soma.

Pe locul 5 se află Al Ahli în campionatul Arabiei Saudite. Un singur gol a marcat fotbalistul român pentru arabi: în meciul cu Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, în sferturile Cupei Campionilor Arabiei.

Stanciu a ales calea Arabiei Saudite, pentru un salariu de aproximativ 2,5 milioane de euro anual.