VIDEO | Stanciu are emoții pentru calificarea în grupele Champions League! Slavia Praga și Midtjylland au remizat alb

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 23 septembrie 2020, ora 09:29,
Nicușor Stanciu

Prima manșă a play-off-ului Champions League s-a jucat aseară, cehii nereușind să treacă de echipa daneză care a scos-o din competiție pe Young Boys Berna.

Românul a fost cel mai activ om al gazdelor, însă nici el nu a putut înclina balanța în favoarea campionilor Cehiei. Stanciu a încercat poarta în mai multe rânduri. În prima repriză a bătut o lovitură liberă, în timp ce alte două șuturi au fost reținute de goalkeeperul advers.

Oaspeții puteau da lovitura în prelungiri când un fotbalist al Slaviei a fost aproape de autogol. S-a terminat 0-0, iar Stanciu și ai lui așteaptă returul din Danemarca, de săptămâna viitoare, ca să obțină biletele pentru grupele Champions League.

Sursă: Look Sport