VIDEO | Stanciu a reușit un gol superb într-un meci amical

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 09 ianuarie 2019, ora 21:28,
nicolae_stanciu

Nicolae Stanciu, căpitanul Spartei Praga, a înscris un gol superb din lovitură liberă în meciul amical cu Ceske Budejovice, scor 3-1.

Alexandru Chipciu și Bogdan Vătăjelu nu au fost în lot pentru această partidă, iar portarul Florin Niță a fost rezervă și a jucat în repriza a doua.

Sparta Praga a condus cu 1-0 din minutul 16, după reușita lui Václav Drchal.

În minutul 33, Stanciu a transformat impecabil o lovitură liberă de la 16 metri. (VIDEO)

În minutul 62, Niță a primit gol de la Mrsic. Vojtěch Patrák a stabilit scorul final în minutul 82.

De la mijlocul lunii ianuarie, Sparta Praga are programat un cantonament în Spania, unde va juca împotriva formațiilor MOL Vidi (Ungaria), Dalian Yifang (China) și Dinamo Kiev (Ucraina).