VIDEO | Stanciu a marcat un gol FABULOS contra lui Reghecampf, în Cupa Campionilor Arabiei!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 februarie 2019, ora 16:45,
stanciu-al ahli-2

Nicușor Stanciu a marcat un gol în meciul dintre Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, și aL Ahli, în sferturile Cupei Campionilor Arabiei.

Stanciu a jucat titular pentru Al Ahli și a înscis golul prin care echipa sa a egalat, în minutul 66.

Al Wasl a deschis scorul în minutul 1, în meciul disputat pe teren propriu. Pentru formația antrenată de Reghecampf a marcat Jasem. După golul lui Stanciu, Al Ahli a trecut în avantaj grație reușitei lui Djaniny (72).

Elevii lui Reghe au egalat, al rândul lor, în minutul 88, din penalty, prin Correa, după ce Stanciu a fost schimbat.

Meciul s-a terminat 2-2. Returul este programat pe 25 februarie.