VIDEO | Stanciu a impresionat în Liga Campionilor! Ce au făcut Răzvan Marin și Ianis Hagi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 18 septembrie 2019, ora 08:03,
stanciu-slavia-praga

Echipele la care activează fotbaliștii români au debutat seara trecută în actuala ediție de Liga Campionilor.

Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu, a avut o performanță foarte bună în deplasarea din Italia. Campioana Cehiei a remizat pe terenul lui Inter, scor 1-1. Internaționalul român a fost titular pe ” Giuseppe Meazza” și a avut o prestație solidă.

Ajax, echipa lui Răzvan Marin, a câștigat la scor de neprezentare meciul cu Lille. Olandezii au dominat vicecampioana Franței și au urcat pe prima poziție în grupa H. Răzvan Marin a fost rezervă neutilizată în primul meci din faza grupelor.

Genk, echipa lui Ianis Hagi, a fost umilită în Austria de Salzburg. Campioana Belgiei a încasat 6 goluri, trei dintre acestea fiind marcate de Erling Braut Haland, 19 ani, în prima repriză. Fiul ”Regelui” a fost introdus pe teren în minutul 72, la scorul de 2-6.

Vezi și VIDEO | Barcelona, la fel ca Steaua în ’86! Catalanii au amintit de cea mai mare performanță a fotbalului românesc