VIDEO | Spirite încinse în Copou! Voluntari se impune într-un meci cu două cartonaşe roşii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 01 martie 2021, ora 20:22,
Iasi Voluntari

Meciul dintre Politehnica Iaşi şi FC Voluntari, din etapa a 25-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria oaspeţilor, scor 2-0.

Golurile partidei au fost marcate de jucătorul venit în această iarnă la FC Voluntari de la Craiova, Antoni Ivanov, în minutele 5 şi 67 ale jocului.

Mijlocaşul bulgar a punctat prima oară, după ce a primit o centrare de pe partea stângă, de la fostul jucător al celor de la FCSB, Briceag.

În minutul 66, acelaşi Ivanov a punctat în urma unei acşiuni luate pe cont propriu.

Pe lângă cele două goluri, în acest meci s-au încasat şi două cartonaşe roşii, câte unul de fiecare parte, Passaglia de la Iaşi şi Angelov de la Voluntari.

După această partidă, Politehnica Iaşi rămâne pe ultimul loc în Liga 1, cu 16 puncte acumulate din 24 de jocuri disputate până în prezent.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află pe locul 14 în Liga 1, cu 24 de puncte adunate, din 25 de meciuri jucate în campionat.

Citeşte şi Bogdan Andone, după prima victorie cu FC Voluntari: „În sfârşit. E un nou început”. Când ar putea debuta Tamaș