VIDEO | Spectacolul e la el acasă în Liga 1! Remiză cu goluri în Sepsi – Botoșani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 05 decembrie 2020, ora 17:34,
botosani
botosani

Spectacolul e la el acasă în Liga 1: Sepsi și Botoșani au dat-o la pace, scor 2-2.

Tîrcoveanu a deschis scorul în minutul 37, din pasa lui Keyta.

Botoșani a majorat avantajul în minutul 53, după o reușită de autor a lui Keyta.

Mitrea a redus din diferență după doar 2 minute. Fundașul a marcat după ce a reluat o minge centrată din corner.

Golul de 2-2 a fost reușit în ultimele secunde ale meciului. Dimitrov a egalat pentru gazde, iar Marius Avram a fluierat finalul partidei imediat după golul acestuia!

În urma acestui rezultat, Sepsi se află pe locul 4 în Liga 1, iar FC Botoșani a ajuns pe poziția a 11-a.

În următoarea etapă, covăsnenii se deplasează la Mediaș pentru duelul cu Gaz Metan, iar moldovenii o așteaptă pe Astra pe teren propriu.