VIDEO | Spectacol total! Rangers s-a impus la scor cu Dundee. Ianis Hagi a deschis scorul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 februarie 2021, ora 20:01,
Ianis Hagi
Ianis Hagi

Spectacol total în Scoția! Rangers s-a impus la scor cu Dundee United.

Formația lui Steven Gerrard a câștigat cu 4-1 partida de pe teren propriu.

Ianis Hagi a deschis scorul pe ”Ibrox”, în minutul 35, din pasa lui Aribo.

În urma acestei reușite, internaționalul român a ajuns la cota 5 în actualul sezon.

• Fiul ”Regelui” a bifat doar 63 de minute în partida de astăzi. Acesta a fost schimbat în minutul 63 cu Arfield.

Kent a majorat avantajul lui Rangers, în minutul 38, din pasa lui Balogun.

Aribo și Morelos și-au trecut și numele pe lista marcatorilor, în minutele 49 și 64.

McNulty a redus din diferență, în minutul 87, și a închis tabela.

În urma acestui rezultat, Rangers a ajuns la 82 de puncte. Rivala Celtic se află pe poziția secundă, cu 64 de puncte, însă cu un meci în minus.