VIDEO | Spectacol total oferit de Germania și Olanda! Rezultatele serii în preliminariile EURO 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 septembrie 2019, ora 22:59,
germania-olanda

Surpriză mare la Hamburg, într-un meci din preliminariile EURO 2020! Olanda a învins Germania cu 4-2, iar grupa C are un lider neașteptat: Irlanda de Nord. A fost o seară cu multe goluri în Europa!

Germania a condus Olanda cu 1-0 la pauză, după reușita lui Gnabry din minutul 9.

Olanda a preluat conducerea în repriza a doua, după golul lui Frenkie de Jong (59′) și autogolul lui Tah (66′).

Germania a primit un penalty în minutul 73, iar Toni Kroos a înscris.

‘Portocala mecanică’ a jucat mai bine în ultimul sfert de oră, iar Donyell Malen (79′) și Georginio Wijnaldum (90+1′) au adus o victorie importantă care menține șanse reale de calificare la EURO 2020.

În grupa C de calificare, Germania are 9 puncte, iar Olanda are 6 puncte. Irlanda de Nord este liderul clasamentului, cu 12 puncte.

Iată celelalte rezultate înregistrate în această seară în preliminariile EURO 2020: