VIDEO | Spectacol ofensiv! Petrolul a făcut deliciul fanilor: 23 de goluri, prezentate în 23 de minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 28 decembrie 2020, ora 19:13,
petrolul bucurie

Petrolul a intrat în pauza de iarnă scurtă, însă ”lupii galbeni” rămân activi în mediul online. Recent, ploieștenii le-au pregătit fanilor o surpriză.

Formația din Ploiești se află pe locul 9 în eșalonul secund, cu 21 de puncte, la 2 puncte distanță de ultimul loc de play-off.

Prahovenii au realizat un video în care prezintă toate cele 23 de goluri marcate în primele 14 etape ale sezonului de toamnă.

”Lupii galbeni” se află pe locul 8 în Liga a 2-a la capitolul ofensivă. Armando Vajushi este golgheterul echipei, cu 5 reușite.

Celelalte goluri ale petroliștilor au fost marcate de Vasile Buhăescu (4 goluri), Marian Huja (2 goluri), Pol Roige (2 goluri), Mario Bratu (2 goluri), Serge Ekollo (2 goluri), Bart Meijers (1 gol), Valentin Țicu (1 gol), Alexandru Saim Tudor (1 gol), Valentin Balint (1 gol), Sory Diarra (1 gol) şi Manuel Botic (1 gol).

Ultimele informații despre Petrolul Ploiești:

• ”Lupii galbeni” vor relua pregătirile pe 6 ianuarie şi vor merge într-un stagiu la Băile Felix.
  • Petrolul va disputa mai multe meciuri de verificare până la prima partidă oficială din 2021.
  • În perioada 9-11 februarie, echipa lui Viorel Moldovan va juca în optimile de finală ale Cupei României.