VIDEO | Solari, victorie chinuită la debutul în La Liga. Vinicius, decisiv la primul meci!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 20:06,
vinicius
vinicius

Real Madrid a obţinut o victorie chinuită la debutul lui Santiago Solari ca antrenor în La Liga. „Albii” au trecut cu 2-0 de Real Valladolid, după un autogol şi un penalty, ambele venite în ultimele zece minute ale meciului.

Brazilianul Junior Vinicius a primit în sfârşit şansa debutului în La Liga. Solari l-a trimis în teren în minutul 73, la scorul de 0-0. Tânărul în vârstă de 18 ani a deschis drumul spre victorie al madrilenilor. MARCA l-a creditat chiar cu golul venit după o deviere nefericită a lui Kiko.

Sergio Ramos a închis tabela în minutul 88, din penalty. 2-0 şi Solari şi-a trecut în cont un debut cu victorie în La Liga. Problemele din jocul celor de la Real Madrid au rămas însă în continuare evidente.