VIDEO | Șoc în Champions League! Steaua Roșie a fost eliminată dramatic din competiție

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 17 septembrie 2020, ora 08:57,
omonia steaua rosie

Sârbii au pierdut duelul din turul 3 preliminar în fața ciprioților de la Omonia Nicosia.

Prezentă în ultimele două sezoane în grupele Champions League, campioana Serbiei a ratat obiectivul în acest an după ce a fost eliminată de gazdele de la Omonia Nicosia. Partida s-a decis la loviturile de departajare acolo unde sârbii au ratat două penaltyuri, în timp ce adversarii nu au greșit deloc. După timpul regulamentar și prelungiri scorul a fost egal, 1-1, cu ambele goluri înscrise în primele 45 de minute ale jocului. Omonia o va întâlni pe Olympiacos pentur un loc în grupele Ligii Campionilor. De această dată meciurile se vor juca în dublă manșă pe 23 și 29 septembrie.