VIDEO | Slavia Praga, marea surpriză din Europa League! Inter e OUT! Echipele calificate în sferturi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 martie 2019, ora 01:21,
Slavia Sevilla

Meci incredibil în Cehia, între Slavia Praga și Sevilla!

După 2-2 în Spania, Slavia s-a calificat în prelungiri în sferturile Europa League (4-3).

Gazdele au condus cu 1-0 și 2-1, însă Sevilla a revenit de fiecare dată. S-a intrat în prelungiri, acolo unde Vazquez a punctat pentru 3-2.

Slavia n-a renunțat la luptă. Van Buren a egalat în minutul 102, iar Traore a adus o calificare istorică în minutul 119.

Inter, eliminată de Frankfurt

Frankfurt a scos-o din Europa League pe Inter! Eintracht e singura reprezentantă a Germaniei care continuă în Europa.

După 0-0 în Germania, nemții, încurajați de 15.000 de fani, au bătut cu 1-0 în Italia, prin golul lui Jovic.

Villarreal – Zenit 2-1

Echipele calificate în sferturile Europa League: Chelsea, Napoli, Valencia, Frankfurt, Villarreal, Arsenal, Benfica, Slavia Praga.