VIDEO | Simona Halep și-a aflat adversara din semifinale la Australian Open

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 29 ianuarie 2020, ora 05:35,
halep
halep

Garbine Muguruza (locul 32 WTA) o va întâlni pe Simona Halep (3 WTA) în semifinale la Australian Open. Iberica a învins-o pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova (locul 30 WTA), scor 7-5, 6-3.

Meciul a durat o oră și 35 de minute. Muguruza a cedat serviciul de trei ori, dar a reușit cinci break-uri.

Muguruza set AO2020

Garbine Muguruza câștigă primul set al meciului din sferturi cu Anastasia Pavlyuchenkova de la Australian Open ➡️ https://bit.ly/2uC0qFP

Publicată de Eurosport pe Marţi, 28 ianuarie 2020

Jucătoarea din Spania a reușit 21 de lovituri câștigătoare și a comis 21 de erori neforțate.

Garbine Muguruza (26 de ani) ajunge în premieră în semifinale la Australian Open. Iberica are un bilanț pozitiv în confruntările cu Simona Halep, 3-2.

Tot astăzi, Simona Halep a învins-o pe estona Anett Kontaveit, scor 6-1, 6-1.

Cealaltă semifinală de la Australian Open este Ashleigh Barty (Australia, locul 1 WTA) – Sofia Kenin (SUA, 15 WTA).

Halepgarbine muguruzasemifinaleaustralian openmuguruzasimona halepAnastasia Pavliucenkova