VIDEO | Simona Halep e DE NEOPRIT! Sportiva româncă s-a calificat în sferturile turneului de la Dubai

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 20 februarie 2019, ora 13:01,
Halep-Dubai-3

Simona Halep (2 WTA) s-a impus în minimum de seturi împotriva Lesiei Tsurenko (23 WTA), scor 6-3, 7-5, și s-a calificat în sferturile competiției de la Dubai!

Meciul a durat o oră și 21 de minute. Sportiva româncă se întâlnea cu Tsurenko la doar o săptămână după meciul dintre cele două de la Doha. Simona a dominat meciul și a câștigat in minimum de seturi.

În sferturi, Halep va juca împotriva învingătoarei partidei Belinda Bencic (45 WTA) – Aryna Sabalenka (9 WTA).

Dacă va câștiga competiția, sportiva româncă va primi un cec de aproximativ 460.000 de euro şi 900 de puncte.

”Super-Simo” a rămas favorita numărul 1 în cursa pentru trofeul turneului Premier 5 de la Dubai!