VIDEO | Simona Halep a reușit lovitura zilei la Miami

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 28 martie 2019, ora 09:01,
Halep-Miami
Halep-Miami

Simona Halep a avut o revenire impresionantă în meciul contra chinezoaicei Qiang Wang, în sferturile de finală ale turneului de la Miami. Românca a fost condusă cu 5-1 în setul doi, dar a câștigat șase game-uri la rând, grație unor lovituri extraordinare.

În moment important a fost când Simona a servit pentru a rămâne în setul doi, la 5-4. Adversara a avut mingi de break, dar Halep le-a salvat riscând foarte mult.

‘Super Simo’ a închis game-ul cu un rever fantastic din alergare, iar mingea a ‘mușcat’ linia. Site-ul WTA a considerat că este lovitura zilei la Miami.

Și Karolina Pliskova a impresionat în meciul din sferturi împotriva Marketei Vondrousova. A șaptea jucătoare a lumii a revenit de la 0-3 la 4-3 în setul secund, grație unor lovituri ‘bombă’.

Simona Halep și Karolina Pliskova se vor înfrunta în semifinale la Miami, în această noapte, de la ora 03:00.